Выставка эстонского художника Навитролла 14.06-07.07.2018

14 июня 2018г.

1.    НАВІТРОЛЛА

(справжнє ім’я - Хейкі Тролла)  -  відомий естонський художник, живописець, книжковий ілюстратор, автор муралів.

Народився 10 серпня 1970 р. у с. Наві, Естонія. З юності навчався малюнку, з 1993 року почав займатися малюванням професійно. Закінчив Трьохрічну художню студію Viive Kuksi. З 1997 року активно виставляється у галереях Талліна і Тарту,   а також у Фінляндії, Великій Британії, Португалії. У 2018 році представив свою творчість в Україні, м.Одеса, в галереї «Муза».


 

 

Кар'єра Навітролли як художника почалася на початку 1990-х. У своїх ранніх творах він вже використовував як наївні, так і сюрреалістичні елементи, позиціонуючись десь посередині між двома стилями та називаючи себе навіістом. Як художник, Навітролла дуже різноманітний: олійний живопис, графіка, скульптура, гігантські мурали в змішаній техніці.

Його спочатку грубий стиль живопису протягом часу набув досить вишуканої майстерності з прискіпливою увагою до деталей, в якій кожна травинка або скеля, що височіє вдалині, виконана пензликом для розпису порцеляни.

У його мистецтві є лише декілька приглушених слідів людської діяльності: або вежа мобільного зв'язку на полі, або нафтова платформа далеко в морі. Людське місто зображується рідко, і коли це трапляється, воно перебуває в стані відмирання. Його картини в основному опановані природою і тваринним царством, які торжествують на усіх пейзажах, відтіняючи людську природу в її абсурдності.

Сам художник любить огортати свої картини таємницею, і, безумовно, його мистецтво глибоко оманливе: коли ми впізнаємо небо, пейзаж і тварин, ми погоджуємося з тим, що ми бачимо, не усвідомлюючи, що нас навмисно змусили сприйняти поверхню за справжню річ.

Навітролла малює не прості кластери об'єктивності, а складні системи умов і відносин, завжди залишаючи глядачеві шанс або самому опинитися на картинах, або скласти картини з частин згідно власного сприйняття.

 

На естонській арт-сцені Навітролла займає позицію інтригана. У першій половині 1990-х Навітролла наполегливо тягнув візок сучасного мистецтва організовуючи місцеве мистецьке життя в Тарту, об'єднуючи живопис та активне мистецтво.

Пізніше, поряд із збільшенням популярності, його суворо докоряли за те, що він був надмірно комерційним для мистецької спільноти, коли концепція голодуючого художника, як справжнього художника, все ще вважалася загальноприйнятною. Інші критикували Навітроллу за його переконання, що мистецтво, щоб отримати статус мистецтва як форми, призначеної тільки для еліти, має бути доступне кожному.

Навітролла нікого не залишає байдужим. Ось чому у Навітролли величезна кількість шанувальників по всьому світу і, можливо, ще далі...

Навітролла представлений «Галереєю Навітролли» у Старому Місті Таллінна за адресою Sulevimägi 1.

 

 

 

В Одессе проходит выставка эстонского художника Навитролля

В Одессе 14 июня в арт-галерее «Муза» (ул. Еврейской,19 (угол ул. Пушкинской) открылась выставка популярного эстонского художника Навитролля.

Карьера Навитролля как художника началась с начала 1990-х годов. В своих ранних произведениях он использовал как наивные, так и сюрреалистичные элементы, он называл себя новистом. Как художник, Навитролль очень разнообразен: карандашная живопись, графика, скульптура. В его искусстве есть лишь несколько приглушённых следов человеческой деятельности: либо сеть мобильной связи в поле, либо нефтяная
платформа далеко в море. Город показывается редко, и если это случается, то он изображается в состоянии вымирания. Его картины в основном изображают природу и животный мир, которые торжествуют на всех пейзажах, оттеняючи человеческую природу в её абсурдности. На эстонской арт-сцене Навитролль занимает позицию интригана. В первой половине 1990-х Навитролль неизменно использовал связь современного искусства в Тарту, объединяя живопись и активное искусство. Навитролль никого не оставляет равнодушным. Поэтому у него большое количество поклонников по всему миру.

Выставка в галерее «Муза» продлится до 7 июля. Всех одесситов и гостей нашего города приглашаем посетить эту выставку. Выставка работает в будние дни с 11.00 – 19.00, в воскресенье с 12.00 – 18.00.

Фото Владимир Черный.

Вернуться назад
Связаться с нами
Отправить
Подписка
на рассылку
Подписаться